Šalyje įvedamas antrasis visuotinis karantinas: ką svarbu žinoti?

vienkartinės kaukės

Vyriausybės nutarimu nuo lapkričio 7 dienos iki lapkričio 29 dienos Lietuvoje įvedamas antrasis karantinas. Toks sprendimas priimtas pastebėjus vis didėjančius sergamumo rodiklius. Karantino tikslas – sulėtinti viruso plitimą taip užtikrinant, jog reikiama sveikatos pagalba bus suteikiama visiems, kuriems jos prireiks. Taip pat sulėtėjęs plitimas suteikia daugiau laiko apsvarstyti tinkamus veiksmus ir geriau reaguoti į susidariusią situaciją. Žinoma, atsirandantys ribojimai tikrai nedžiugina, o nuolatinis kaukių dėvėjimas daugeliui pabodo. Juk su virusu kovoti tenka jau beveik metus, tačiau kad ir kaip bebūtų sunku, savo sveikata tokiu metu rūpintis yra labai svarbu. Taigi, su kokiais ribojimais bus susiduriama antrojo karantino metu?

Karantino metu bus draudžiama organizuoti komercinius ir nekomercinius sporto, pramogų, kultūros renginius tiek viešose uždarose, tiek atvirose erdvėse. Rengti galima tik aukšto meistriškumo sporto varžymas, tačiau jose negali būti žiūrovų. Ribojamas žmonių kiekis ir laidotuvėse – jose negali būti daugiau nei 10 asmenų, neskaitant šeimos narių. Draudžiamas pramogų, laisvalaikio bei kultūros įstaigų lankymas. Savo veiklos nestabdys bibliotekos, taip pat galima rengti aukšto meistriškumo sporto treniruotes, pratybas ir lankytis individualiose treniruotėse, kai užsiėmimą vedą sporto specialistas.

Reikia nepamiršti, jog vienkartinės kaukės, respiratoriai yra privaloma apsauga visose viešose vietose, ne tik uždarose kaip buvo prieš įvedant antrąjį karantiną. Viešojo maitinimo įstaigos žmonių viduje aptarnauti nebegalės, tačiau užsisakyti išsinešimui ar pristatymui į namus vis dar galima. Naktiniai klubai, lažybų punktai ir lošimo namai karantino metu nedirbs. Prekybos ir paslaugų vietos nebus uždaromos, tačiau jose iškeliami papildomi reikalavimai – reikės užtikrinti 10 kvadratinių metrų plotą kiekvienam lankytojui.

Visose viešose vietose karantino metu galima būriuotis tik ne didesnėmis nei 5 žmonių grupelėmis, išskyrus tuos atvejus, kai asmenys yra šeimos nariai. Naudotis viešuoju transportu galima išlaikant bent vieno metro atstumą. Žinoma, tuo pačiu rekomenduojama iš namų išeiti kuo mažiau ir vengti visų viešų vietų. Nors vykti į darbą, prekybos centrus nėra draudžiama, rekomenduojama esant galimybei rinktis apsipirkimą ir darbą atlikti nuotoliniu būdu.

Nesilaikant karantino metu taikomų draudimų, gali tekti susimokėti nemažas baudas. Taigi, labai svarbu stengtis užtikrinti tiek savo, tiek aplinkinių sveikatą elgiantis atsakingai ir laikantis karantino metu atsiradusiais ribojimais.

Comments are closed.