Pasigavus COVID-19 koronavirusą tikrai ne visuomet galima džiaugtis gera savijauta ir lengvu prasirgimu. Kai kurie gali net nežinoti, jog serga ar sirgo, nes nepasireiškia jokie simptomai arba pasireiškia jie labai silpnai, todėl primena įprastą slogą ar peršalimą. Tokiais atvejais galima pasidžiaugti, jog organizmas puikiai susidoroja su svetimkūniais. Deja, kai kuriems užsikrėtimas virusu gali būti labai nemalonus, ypač jei imunitetas silpnas arba turima lėtinių ligų, sunkesnių sveikatos sutrikimų. Būtent todėl visuomet rekomenduojama save saugoti kaip įmanoma geriau. Geriausios priemonės apsaugai yra respiratoriai, tačiau norintiems dar efektyviau apsaugoti savo sveikatą, aktualūs turėtų tapti ir apsauginiai skydai, pirštinės viešose vietose bei dažnas rankų plovimas. Žinoma, priemonių, kurios saugotų 100 procentų nėra, todėl tikrai verta žinoti kokius simptomus gali virusas sukelti. Taip lengviau suprasti kada reikėtų nuvykti pasidaryti tyrimo, o prireikus – net ir izoliuotis.
Karščiavimas
Vienas pagrindinių požymių, kuris parodo apie ligą yra karščiavimas. Žinoma, vertinant šį simptomą reikia atsižvelgti į įprastą žmogaus kūno temperatūrą. Vieniems įprasta temperatūra gali būti 36.6, o kitiems 36.4 arba 36.8, todėl tai, kas gali pasirodyti kai kuriems kaip nežymus temperatūros pakilimas, kitiems gali būti jų įprasta kūno temperatūra.
Sunkesnis kvėpavimas
Koks nors kvėpavimo sutrikimas dažniausiai nebūna ankstyvasis COVID-19 požymis. Toks simptomas atsiranda kiek vėliau ir yra gana rimtas. Taigi, pastebėjus, jog pastaruoju metu yra sunku įkvėpti giliau, spaudžia krūtinę ar vargina panašūs jausmai, reikia kreiptis į gydytojus.
Sausas kosulys
Kosulys irgi gali rodyti, jog galėjote užsikrėsti virusu. Žinoma, nepriklausomai nuo to ar sergama, ar ne, tokiu atveju labai svarbu dėvėti kaukes ir kitas priemones, jog esant virusui neužkrėstumėte aplinkinių. Puikiai padėti apsaugoti tiek save, tiek kitus gali respiratoriai, kitos apsauginės kaukės, tačiau geriausia kontakto su kitais žmonėmis išvis neturėti. Specialistai nurodo, kad dažniausiai su koronavirusu susijęs kosulys būna sausas, todėl atsiranda kutenimas gerklėje, o pats kosulys kyla iš krūtinės.
Skonio ir uoslės praradimas
Skonio bei uoslės praradimas dažniausiai kamuoja tuos, kurių organizmas į koronavirusą sureaguoja pakankamai gerai, todėl tai įprastai būna ganėtinai lengvi atvejai. Dažnai šis požymis pasireiškia gana anksti, todėl nustatyti užsikrėtimą virusu galima dar pačioje jo pradžioje. Žinoti ar lengvai, ar sunkiai bus prasergama koronavirusu yra labai sunku, todėl visuomet rekomenduojama stengtis neužsikrėsti ir imtis visų įmanomų saugumo priemonių – kaukių, dezinfekcinių skysčių, apsauginių skydų bei pirštinių, kai tenka būti viešose vietose.
Galvos skausmas, nosies užgulimas
Nosies užgulimas, gerklės perštėjimas ar neįprastas galvos skausmas tikrai gali pranešti nebūtinai apie virusą, bet ir apie gripą ar tiesiog peršalimą. Bet kokiu atveju pradėjus jausti nuovargį ir pastebėjus šiuos simptomus verta pagalvoti apie tyrimą dėl viruso.
Žinant simptomus kur kas lengviau suprasti ar yra galimybė būti užsikrėtusiems koronavirusu. Tuomet galima suspėti apsaugoti artimuosius nuo šio nemalonumo ir izoliuotis. Kitaip tariant, žinojimas ir domėjimasis tikrai gali apsaugoti ir padėti šio viruso prevencijoje.