Kokią koronaviruso pandemijos pabaigą pranašauja specialistai?

apsauginiai skydai

Greičiausiai jau daugelis spėjo pagalvoti kiek dar laiko reikės laukti kol praeis viruso pandemija. Metų pradžioje pasirodęs virusas niekaip nedingsta iš kasdienybės, o dar visai neseniai prasidėjo antroji jo banga, dėl kurios ir vėl teko paskelbti karantiną. Gyvenimas tokioje neeilinėje situacijoje tikrai labai pasikeičia ir tikrai ne į gerą pusę. Ribojamas žmonių kiekis viešose vietose, mažiau renginių, pramogų galimybių, daugiau mirčių, sergančiųjų. Vis daugiau laiko praleidžiama namuose, mažiau susitinkama su draugais ir artimaisiais. Toks laikotarpis tampa sunkiu išbandymu daugeliui žmonių. Būtent todėl nuolat iškyla klausimas kada ir vėl bus galima gyventi įprastu ritmu?

Apie tai kaip ir kada pasibaigs pandemija svarstoma jau nuo pat pradžių. Daugeli sveikatos specialistų ir epidemiologų nuolat dalinasi savo įžvalgomis ir galimomis pandemijos baigtimis. Tam, kad būtų galima apskaičiuoti galimas baigtis, tenka pasitelkti ir matematinius modelius ir kitų virusų atsiradimo, plitimo istoriją. Šiais laikais galima pasidžiaugti tuo, kad galima atrasti labai daug būdų apsisaugoti nuo užsikrėtimo virusu. Į pagalbą pasitelkiami ir respiratoriai, medicininės kaukės, apsauginiai skydai, pirštinės, įvairios dezinfekavimo priemonės. Prevencijai šie dalykai tikrai labai praverčia, tad kiekvienas turėtų atsakingai į tai žiūrėti.

Labai sunku tiksliai numatyti kaip šį kartą pandemija pasibaigs, kiek laiko tam prireiks ir kokia bus to kaina, todėl rekomendacijos saugoti savo ir artimųjų sveikatą nėra iš piršto laužtos. Pandemijos pradžioje kai kurie tikėjo, jog virusas pasitrauks atėjus vasaros karščiams, tačiau nepasitraukė. Kiti tiki, kad juo atsikratyti padės minusinė temperatūra žiema, tačiau patvirtintų žinių apie tai tikrai nėra, todėl tikėti viskuo, kas girdima nereikėtų. Vienintelis veiksmas, kuris iki šiol pasiteisino viruso plitimo prevencijoje yra reguliari rankų higiena, specialios apsauginės kaukės ir papildomos priemonės, tokios kaip apsauginiai skydai, pirštinės.

Pats COVID-19 virusas spėjo išplisti po visą pasaulį, todėl situaciją suvaldyti tikrai nėra lengva. Dėl šios priežasties visų akys yra nukreiptos į vakcinos sukūrimą. Tačiau net ir tokiu atveju, specialistai perspėja, jog pats virusas niekur nedings ir labai tikėtina, jog jis išliks, tačiau plis labai lėtai. Vadinasi, yra galimybė, jog ateityje šis koronavirusas bus panašus į sezoninį gripą, kuris kartais sukels nedidelius protrūkius.

Taigi, kad ir kaip norisi tikėtis, jog virusas savaime išnyks ir jau greitu metu leis džiaugtis įprastu gyvenimu, deja, daugelis specialistų linkę tikėti tuo, kad virusas taip lengvai nepasiduos. Atsiradus vakcinai tikrai bus galima atsipūsti, tačiau iki tol reikia teikti pirmenybę apsisaugojimui nuo viruso.

Comments are closed.