Jūsų apsauginė kaukė saugo Jūsų ar kitų sveikatą?

FFP3 respiratoriai

Apsauginės veido kaukės vis dažniau aktualios tampa ne tik tiems, kurie dirba dulkėtoje ar kitokioje kvėpavimo takams pavojingoje aplinkoje, bet ir nenorintiems užsikrėsti gripu, virusu viešosiose vietose. Gripo epidemijos dažnai paskatina užsidėti veido kaukę, o dabartinis COVID-19 virusas tik dar labiau privertė suprasti kokia iš tiesų svarbi apsauginių kaukių reikšmė yra kasdienybėje. Deja, nors kaukes karantino metu dėvėti privaloma ir greičiausiai visi jas turi, ne visiems yra lengva suprasti ar jų apsauga iš tiesų saugo jų sveikatą. Veido kaukės gali būti labai skirtingos – medžiaginės, medicininės, FFP2, FFP3 respiratoriai. Nuo tinkamos kaukės pasirinkimo priklauso ar sau suteikiama gera apsauga.

Ką žmonės saugo dėvėdami kaukę galima pasakyti iš to, kokia kaukė pasirenkama. Kiekviena jų turi skirtingas savybes ir nors daugelyje šaltinių rašoma, jog kaukių tikslas vienas – apsaugoti nuo kenksmingų medžiagų, mikroorganizmų, bakterijų, tačiau tikrai ne visos šį tikslą įgyvendina. Bene prasčiausias pasirinkimas norint apsaugoti savo sveikatą, ypač nuo plintančio viruso, yra medžiaginės kaukės. Jos nesaugo kvėpavimo takų ir nefiltruoja ore esančių dalelių, todėl jas dėvint, geriausiu atveju, apsaugomi aplinkiniai.

Norint iš tiesų skirti daugiau dėmesio savo sveikatai, puikiai tiks FFP2 ir FFP3 respiratoriai, kurie užtikrina gerą ore esančių dalelių filtravimą. Jie saugo tiek dėvinčiojo kvėpavimo takus, tiek aplinkinius, jei dėvintysis kaukę serga. FFP3 respiratoriai puikiai filtruoja net 99 procentus ore esančių dalelių, o FFP2 – 95 procentus. Tai labai gera apsauga, kuria naudotis galima net 8 valandas. Šios priemonės kartais būna su vožtuvu, kuris labai palengvina kvėpavimą. Tokiu atveju dėvintysis kaukę apsaugomas lygiai taip pat efektyviai, tačiau aplinkiniai mažiau, nes dažnai vožtuvai filtruoja tik įeinantį orą.

Vienkartinės kaukės taip pat yra neblogas variantas tiek savo sveikatos, tiek aplinkinių apsaugai. Jos sukurtos taip, kad pristabdytų kvėpavimą. Taigi, iškvėpus orą jis praeina pro audinį, bet yra sulėtinamas, todėl mikroorganizmai taip toli ir greitai neišplinta.  Šios kaukės dažnai filtruoja apie 95 procentus ore esančių dalelių, puikiai dengia nosį, burną bei smakrą, o gumytės prie ausų užtikrina kuo mažesnius tarpus šonuose, todėl gerai apsaugomas ir pats dėvintysis.

Comments are closed.